FAQ - Polskie Bezdroża

Przejdź do treści

Menu główne:

FAQ - Najczęściej zadawane pytania dotyczące "Mazowieckiej Włóczęgi"

Q. W jaki sposób mogę zapisać się na „Mazowiecką Włóczęgę”?

A. Prosimy o wypełnienie formularza zgłoszenia znajdującego się na stronie każdej imprezy.

Q. Jakim samochodem jestem w stanie pokonać trasę?
A. Każdym autem 4x4 bez reduktora. Jesli na trasie znjaduje się jakiś trudniejszy odcinek, zawsze przygotowany jest objazd. W naszych galeriach znajdują się zdjęcia zakopanych lub utopionych aut używających wyciągarek etc ale pamiętajcie, ze takie rzeczy zdarzają się wyłącznie na odcinkach, które mają przygotowane objazdy i wjeżdżają tam tylko te załogi, które chcą.

Q. Jak musi być wyposażone auto, jakie musi mieć opony?
A. Auto może być całkowicie seryjne, na zwykłych oponach. Nie jest naszym celem dokonywanie przeprawowych cudów, ale odwiedzenie ciekawych miejsc, poczucie emocji z nimi związanych. Naszym celem jest włóczęga, poznawanie, zwiedzanie. W wypadku odcinków mogących sprawić problem są zawsze przygotowane objazdy.

Q. Co powinniśmy zabrać ze sobą?
A. Na pewno dobre nastroje. Oprócz tego sugerujemy:
- aparat fotograficzny,
- krzesełka turystyczne,
- lornetka,
- cieplejszą odzież na wieczór,
- buty i skarpety na zmianę (na wszelki wypadek),
- środek przeciwko owadom (repelent),
- latarkę.

Jeśli będziecie chcieli zostać na noc, to oczywiście namiot i śpiwory. Pamiętajcie o zatankowaniu aut przed rozpoczęciem trasy.

Q. Będziemy chcieli zostać na noc, czy to bezpieczne?
A. Tak. Nocujemy na terenach prywatnych, mamy zgody właścicieli. Znamy te miejsca, sami tam nocowaliśmy. Miejsca są absolutnie bezpieczne.

Q. Czy w zimie również trasa kończy się ogniskiem?
A. Nie, od listopada do końca lutego trasy kończymy posiłkiem w drewnianej karczmie.

Q. Skąd mam wiedzieć, gdzie zaczyna się trasa, na którą chcę jechać?
A. Jeśli się zapiszesz i potwierdzisz swój udział, to wszystkie potrzebne informacje dostaniesz od nas mailem wieczorem w czwartek poprzedzający imprezę.

Q. Czy będziemy podróżowali w kolumnie?
A. Zależy to tylko od Was. Każda załoga otrzymuje swoje materiały nawigacyjne (roadbook) i może trasę pokonywać samodzielnie w swoim własnym tempie. Ale możecie też jechać razem z innymi załogami.

Q. Czy jest jakiś określony czas w którym musimy pokonać trasę?
A. Nie - macie tyle czasu ile potrzebujecie aby pokonać trasę we własnym tempie, bez stresu i bez pośpiechu.

Q. Czy będę umiała/umiał posługiwać się roadbookiem?
A. Tak. Będziesz. Zawsze, w momencie startu i rozdania roadbooków jesteśmy do Twojej dyspozycji i poświęcimy Ci tyle czasu na wyjaśnienie zasad ile będziesz potrzebowała/potrzebował.

Q. Co znajduje się w roadbooku?
A. W roadbooku, oprócz oczywiście graficznego przedstawienia trasy umożliwiającego jej pokonanie, znajdziesz także część opisową związaną z miejscami, które będziemy odwiedzali, czyli przewodnik.

Q. W roadbooku są podawane odległości, jak mam je zmierzyć?
A. Można użyć nawet licznika dziennego auta, dokładność do 100 metrów jest w zasadzie wystarczająca. Pamiętajcie jednak, że licznik nie pokazuje prawidłowych wartości jeśli masz na przykład założone większe opony. Jeśli dysponujesz smartfonem lub tabletem to możesz zainstalować ze sklepu Google Play na przykład darmowy program o nazwie GPSTRIP. Zobacz również, czy Twój program do nawigacji nie ma wbudowanej opcji komputera/licznika. Metromierz oparty o GPS jest bardzo dokładny i wystarczający.

Q. Czy będziemy po drodze zdobywać pieczątki?
A. Nie, nie będziecie. To nie jest rajd, to jest włóczęga turystyczna wg roadbooka, która ma zaprowadzić Was w miejsca ciekawe, nieznane, tajemnicze.

Q. Jak dużo jest asfaltu na trasie?
A. Zależy od trasy. Staraliśmy się unikać asfaltu jak ognia, niemniej jednak, głównie zależało nam na dotarciu do ciekawych miejsc. Nie da się asfaltu uniknąć, aczkolwiek, przygotowując trasę, w każdym miejscu, gdzie było to możliwe, staraliśmy się wybrać polną, szutrową lub leśną drogę.

Q. Co zapewniają mi organizatorzy w ramach ceny?
A. Zapewniamy Ci opiekę na całej trasie. Zapewniamy śniadanie, przekąski na drogę (woda, jabłko, paluszki, ciastka), ognisko na koniec dnia lub posiłek w drewnianej karczmie w sezonie zimowym.
Przy ognisku zapewniamy piwo, kiełbaski i dodatki bez limitu. Dla dzieciaków soczek, również bez limitu. Oczywiście zapewniamy także starannie przygotowany roadbook i pozostałe rzeczy wymienione w dziale "Mazowiecka Włóczęga".

Q. Co w wypadku awarii?
A. W wypadku, kiedy Twoje auto ulegnie awarii odholujemy Cię do najbliższego warsztatu lub wezwiemy Ci lawetę.
Tak czy inaczej, zapewniamy, że w ciągu góra 60 minut pojawimy się przy Was, aby Wam pomóc.
Za wyjątkiem sytuacji, kiedy wezwiecie nas tylko po to, abyśmy wskazali Wam najbliższy warsztat, wulkanizatora lub bankomat. Bo tego naprawdę możecie dowiedzieć się sami, wystarczy zapytać pierwszą napotkaną osobę.

Q. Co znaczy, ze nie ma limitu na piwo i kiełbaski?
A. Dokładnie to, co znaczy. Jedzcie i pijcie do woli, tyle ile dacie radę.

Q. Jestem wegatarianinem, co mam jeść zamiast kiełbasy z ogniska?
A. Wystarczy jeśli w formularzu zgłoszeniowym w polu "uwagi" podasz nam tę informację - przygotujemy wtedy dla Ciebie coś innego, na przykład szaszłyki warzywne i sałatkę. Tak samo jeśli jesteś na diecie bezglutenowej, po prostu ponformuj nas o tym wcześniej, przygotujemy cos dla Ciebie.

Q. Mamy małe dziecko, czy powinno jechać z nami?
A. Nasza młodsza córka miała 13 miesięcy, kiedy zaczęła z nami regularnie podróżować w terenie. Objeżdżała z nami wszystkie trasy, spała też w namiocie. Nikt Was nie goni, my co jakieś dwie godziny robimy postój i wypuszczamy Małolatę z auta na kilkanaście minut. Oprócz tego puszczamy Jej fajną muzykę w samochodzie, to pomaga…

Q. Czy mogę kręcić kamerą w trakcie imprezy? Robić zdjęcia?
A. Tak, oczywiście. Jedynym naszym zastrzeżeniem jest, że nie zgadzamy się na publikację materiału filmowego w żadnych mediach. Zgadzamy się natomiast na publikację zdjęć na stronach prywatnych o charakterze niekomercyjnym. Prosimy jedynie o podanie informacji, że jest to materiał z naszej imprezy.

Q. Czy mogę prosić o niepublikowanie zdjęć lub filmów na których się znajduję?
A. Oczywiście, że tak. Musisz nas tylko o tym poinformować, na pewno zastosujemy się do prośby.

Q. Czy można na Mazowieckiej Włóczędze wygrać jakieś nagrody?
A. Tak, na każdej dostajecie od nas fotozagadki. Załoga, która znajdzie ich najwięcej wygrywa nagrodę o wartości ok. 200 zł (najczęściej są to jakieś akcesoria typu noże, maczety, latarki lub na przykład hi-lift lub lina kinetyczna). Załogi, które zajmą 2 i 3 miejsce w tym konkursie wygrywają kupony rabatowe.


Jeśli masz jakiekolwiek inne pytania, to bardzo prosimy o kontakt poprzez maila. Na pewno odpowiemy.  

Nasze Land Rovery serwisuje
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego