FAQ - Polskie Bezdroża

Przejdź do treści

Menu główne:

FAQ - Najczęściej zadawane pytania dotyczące "Szkolenia 4x4"

Q. W jaki sposób mogę zapisać się na "Szkolenie 4x4"?
A. Prosimy o wypełnienie formularza zgłoszenia na stronie szkolenia.

Q. Jak powinien być przygotowany samochód?
A. Auto może być całkowicie seryjne. Szkolenie odbywa się w terenie, który pozwala poznać bezpiecznie możliwości własnego auta. Zalecamy posiadanie CB Radia.

Q. Jak przebiega szkolenie?
A. Najpierw jemy śniadanie, potem około 30-40 minut trwa część teoretyczna, poświęcona ogólnym zagadnieniom i kwestiom bezpieczeństwa, a następnie ruszamy w teren. Przy każdej przeszkodzie zatrzymujemy się i omawiamy szczegółowo sposób jej pokonania.
Na końcu jest szkolenie z pierwszej pomocy oraz posiłek (w lecie jest to ognisko z kiełbaskami i dodatkami, w zimie posiłek w karczmie).

Q.Jaki jest zakres szkolenia?
A. Zakres szkolenia jest opisany na stronie.

Q. Ile czasu trwa szkolenie?
A. Nie ma reguły oprócz jednej: mamy dla Was zarezerwowany cały dzień. Średnio, wliczając to sniadanie, szkolenie z pierwszej pomocy i posiłek końcowy można przyjąć, że około 8 godzin.

Q. Nie mam w aucie wyposażenia dodatkowego ani wyciągarki, co wtedy?
A. W takiej sytuacji demonstrujemy i szkolimy na naszym samochodzie. Kiedy wyposażysz swoje auto w dodatkowy osprzęt będziesz już wiedział jak z niego korzystać.

Q. Czy będziemy w trakcie szkolenia pokonywali "ciężki" teren?
A. Nie. Przyjęliśmy zasadę, że demonstracje i ćwiczenia przeprowadzamy w możliwie prostych i komfortowych warunkach. Nienajlepiej się przyswaja wiedzę i umiejętności kiedy się stoi po pas w błocie i jedyną myślą jest marzenie o wyjściu z niego.
Jeszcze zdążycie ubłocić i utopić i siebie i swoje auta - na szkoleniu macie się nauczyć co robić, jak postępować i obsługiwać swoje samochody.

Q. Boję się, że sobie nie poradzę
A. Poradzisz sobie. Mamy dużo czasu. I mamy dużo cierpliwości. Zresztą za każdym razem demonstrujemy najpierw, jak pokonać daną przeszkodę terenową. A skoro my dajemy radę, to i Tobie się uda :)

Q. Jak dużo samochodów bierze udział w szkoleniu jednocześnie?
A. Przyjęliśmy limit 5 aut. Jest to największa grupa, przy której można zachować ciągłość szkolenia i poświęcić każdemu odpowiednią ilość czasu i uwagi.

Q. Nie potrzebuję szkolenia z pierwszej pomocy, czy mogę z niego zrezygnować?
A. Tak, pod warunkiem, że faktycznie nie będziesz mu się przyglądał i słuchał. To nasza umowa z instruktorem medycznym prowadzącym to szkolenie. Jeśli nie jesteś lekarzem, lub nie masz przeszkolenia z zakresu BLS, to gorąco jednak namawiamy do wzięcia udziału. Życie płata figle i nigdy nie wiadomo, kiedy taka wiedza może się przydać.

Q. Czy mogę kręcić kamerą w trakcie imprezy? Robić zdjęcia?
A. Tak, oczywiście. Jedynym naszym zastrzeżeniem jest, że nie zgadzamy się na publikację materiału filmowego w żadnych mediach. Zgadzamy się natomiast na publikację zdjęć na stronach prywatnych o charakterze niekomercyjnym. Prosimy jedynie o podanie informacji, że jest to materiał z naszego szkolenia.

Q. Czy mogę prosić o niepublikowanie zdjęć lub filmów na których się znajduję?
A. Oczywiście, że tak. Musisz nas tylko o tym poinformować, na pewno zastosujemy się do prośby.

Jeśli masz jakiekolwiek inne pytania, to bardzo prosimy o kontakt poprzez maila. Na pewno odpowiemy.

Nasze Land Rovery serwisuje
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego